KONST / Litografier / Färglitografi 12332045
nr 1233 2045
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Dalarö skans". Signerad, numrerad 208/330. Motivet: 36x49
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 4 februari 2019
kl 19:59:20
1.600 kr